İNDİRİM

Küçük Boy Tefhimu'l Kur'an / Kur'an'ın Anlamı ve Tefsiri (7 Cilt Takım)

% 31

İNDİRİM

130.00 TL 90.00 TL

Ürün Kodu: #00034213

Yazar: Ebu'l Ala Mevdudi

Yayınevi: İnsan-Yayınları

LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
Adet

Yazar : Ebu'l Ala el-Mevdudi
Yayınevi : İnsan Yayınları
Çevirmen : Ali Ünal, Hamdi Aktaş, Nazife Şişman, Yusuf Karaca, İsmail Bosnalı, Muhammed Han Kayahani

Yayın Kategorisi : Takım Eserler
ISBN : 9755745497
Barkod : 9755745497
Sayfa Sayısı : 4340
Basım Yeri :
Basım Tarihi : 
Dil : Türkçe - Arapça
Kapak : Ciltli
Kağıt : Kitap Kağıdı
Ebat : 13,5x20 cm
Özet : İçinde yaşanılan dönemin sosyal, ekonomik, siyasal ve kültürel sorunlarına çözüm arayan, ayetlerin günümüze yansımalarını önceleyen, güncel yorum ve örnekler ile okuyucuya bilgiyi daha anlaşılır şekilde takdim eden bir tefsir çalışmasıdır Tefhimul Kur’an.

Tefhimul Kur’an tefsirinde, hukuk, tarih, dinler tarihi, akaid, siyer, sosyoloji ve siyaset bilgilerinin harmanlandığını görürsünüz.

Tefhimul Kur’an tefsiri ilk bölümde tefsir bilinci veya Kur’an okuma bilinci diyebileceğimiz bilgiler ile giriş yapar. Kur’an’ın bütün zamanlara hitap eden, günümüzün sorunlarına çözüm olan bir hayat kitabı olduğuna vurgu yapılır. Tefsir usul kaidelerinden Mekki ve Medeni konusu anlatılır. Ayetlerin inzal olması ve derlenmesi, kısaca Kur’an’ın tarihî bilgileri verilir.

Ön bilgiler verildikten sonra surelerin tefsirine geçirilir. Ayetlerin tefsirinden önce surenin nüzul sebebi ve indiği süreçteki tarihsel arka plana yer verilir. Surenin özeti denebilecek bir makalenin ardından ayet ayet siyak ve sibak ilişkisine dikkat edilerek tefsir edilmeye başlanır.

Tefsirde dikkat çeken bir başka husus ise şudur: Özellikle eski kavimler ile ilgili konular ele alınırken harita ve krokiler ile konunun daha iyi anlaşılması sağlanmaya çalışılmıştır. Tefsirde 32 harita ve 12 kroki bulunmaktadır. Peygamber efendimiz dönemiyle ilgili haritalar ve krokiler ile de o dönemin sosyal ve kültürel yönleri derin tarihsel bilgiler ile taçlandırılarak okuyucunun istifadesine sunuluyor.

Uydurma rivayetlerden, sahih olmayan bilgilerden sakınılması, tefsirin genel özelliğinden birisi. Tefsire baktığımızda genel hatları uydurma denebilecek hadis yoktur. Tevrat ve İncil’den yapılan alıntılar dikkat çekiyor. Bu alıntılara dikkat edildiğinde bunlar, Kur’an ile uyum halinde olan veya sahih hadisler ile örtüşen alıntılardır. Eserde geçen hadislerin sıhhati ile ilgili olarak bugüne kadar ilmî bir reddiye ya da farklı bir çalışma yapılmamıştır. Genel olarak bakıldığında sahih hadisler ve görüşler tefsirde yer almaktadır.

Tefhimul Kur’an tefsiri, sosyal hayatın içindeki meselelere eğilir ve toplumun yönetimi ile ilgili olarak Kur’anî bir anlayışın hâkim olması gerektiğine vurgu yapar. Öncelikle içinde yaşadığı coğrafya olmak üzere diğer coğrafyaları da göz ardı etmeden toplum içindeki sorunlara değinen ve bu sorunların Kur’an’daki çözümlerini ortaya koyan bir tefsir çalışmasıdır Tefhimul Kur’an. Kur’an’ın anayasa olması gerektiğine dair vurgular ise tefsire ayrı bir derinlik katmaktadır. Kur’an’ın sosyal ve siyasal yansımalarını harmanlayarak okuyucuya sunan bir tefsir çalışmasıdır.

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Tüm Kredi Kartları
Taksit tutarıToplam
Peşin-90.00 TL
246.89 TL93.77 TL
331.50 TL94.49 TL
423.79 TL95.17 TL
519.15 TL95.75 TL
616.08 TL96.47 TL
713.88 TL97.15 TL
812.23 TL97.82 TL
910.96 TL98.63 TL
109.97 TL99.71 TL
119.15 TL100.61 TL
128.46 TL101.51 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır